یادداشت | روزنامه رسالت
آرشیو : یادداشت

حکومت نظامی در جهان!

این روزها سخن از یک ویروس نوپدید است که توانسته در پنج قاره جهان حکومت نظامی ایجاد کند. به برخی شهرهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی و آفریقایی نگاه کنید ریخت یک حکومت نظامی را واتاب می دهد. موضوع  قدرت در ذهن علمای علم سیاست همواره یک مقوله و مفهوم جدی است.

۱۱ فروردین ۱۳۹۹

سیمرغ «رسالت» روی شانه ملت

پرونده روزنامه «رسالت» در سال 98 بسته شد. روزنامه سی‌وپنج‌ساله‌ای که فراز و نشیب زیاد دیده است؛ جنگ را لمس کرده، با رحلت امام، سیاه‌پوش شده، با رهبریِ آقا دلش قرص شده و از دوران میرحسین، هاشمی، خاتمی، احمدی‌نژاد و روحانی خاطره‌ها دارد.

۲۶ اسفند ۱۳۹۸

جای نیروی انسانی قوی وسط میدان است نه قرنطینه!

این روزها کرونای میکرونی، دنیا را مشغول خود کرده است و کشورها هر یک به مقابله و کنترل آن برخاسته‌اند. رصد چگونگی این مبارزه در اقصی نقاط دنیا نشان می‌دهد آن کشورهای به‌اصطلاح توسعه‌یافته هم وقتی به بحران می‌رسند، مدیریتشان بحرانی است و مردم کم‌ترین اعتمادی به تدابیرشان ندارند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۸

شرحی برحدیث ولایت

رزمایش کرونایی

تجربیاتی که ما در این زمینه به دست می‌آوریم و فعالیتی که مردم می‌کنند، دستگاه‌ها می‌کنند و در واقع یک رزمایش عمومی در این زمینه انجام می‌گیرد، این می‌تواند یک دستاورد باشد. اگر این دستاوردها را داشته باشیم، بلا برای ما تبدیل می‌شود به نعمت، تهدید تبدیل می‌شود به فرصت

۲۴ اسفند ۱۳۹۸

تفریغ سرّی!

رئیس دیوان محاسبات در گزارش تفریغ بودجه سال 1397 آورده است؛ «تفریغ نفت و صندوق توسعه ملی به صورت سرّی تدوین و به ریاست محترم مجلس شورای اسلامی تقدیم شده است.»علت این کار را مصوبات سرّی شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه دانسته است.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

به یاد سرباز مقاومت

این روزها همه آن‌هایی که دل در گروی جبهه مقاومت دارند، در سوگ از دست دادن سربازی فداکار و کم‌نظیر در این وادی نشسته‌اند. برادری عزیز و انقلابی که در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی، نماد مقاومت بود و بدون اغراق می‌توان او را قهرمان دیپلماسی مقاومت نامید.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

سوگنامه‌ای برای حسین شیخ‌الاسلام

دل می‌رود ز دستم

هنگامی که خبر رحلت جانگداز دوستی را که از ته دل دوستش داشتم شنیدم، اندوه و حزن سراسر وجودم را فرا گرفت. هر کسی در زندگی داغ‌هایی دیده و عزیزانی را ناگهان از دست داده، اما داغ این عزیز، چیز دیگری بود. نمی‌دانم حسین آقا را چرا این‌قدر دوست داشتم و نسبت به او احساس رفاقت می‌کردم! 

۱۹ اسفند ۱۳۹۸

پیشنهادی برای یک فراخوان حیاتی

انتخابات دوم اسفند برگزار شد. پیروز مطلق این انتخابات مردم بودند که نمایندگان خود را برای «نجات اقتصاد ایران» به مجلس فرستادند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۸

شرحی بر حدیث ولایت

آمریکا کشتی در حال غرق شدن

همچنان که شکوه و جلال کشتی معروف تایتانیک مانع از غرق آن نشد، شکوه و جلال آمریکا هم مانع از غرق شدنش نیست و آمریکا غرق خواهد شد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۸

جنگ کورکورانه با کرونا ممنوع!

تقریبا هرروز یک پیام تسلیت برای دوستانم می‌فرستم؛ دوستانی که میّسر نشد تا داغ دلشان با تشییع و عزاداری کنار خاک عزیزشان، تسکین پیدا کند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۸

تراژدی تمام‌عیار در هند

کشتار  بی‌رحمانه مسلمانان توسط هندوها و فرقه‌های متوحش و افراطی در هندوستان همچنان ادامه دارد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۸

جنگ نابرابر کرونا

در شرایطی که کشور عزیز ما درگیر جنگی نابرابر با دولت آمریکا و سایر دول غربی در زمینه تحریم‌های همه‌جانبه بود متأسفانه ویروس کرونا، کشور را تحت تأثیر خود قرار داد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۸