فرهنگی | روزنامه رسالت
آرشیو : فرهنگی

تهیه ۶ هزار کیت تشخیص کرونا و یک میلیون ماسک N95 توسط آستان قدس رضوی

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از تأمین یک میلیون ماسک N۹۵ و ۵۰۰ هزار لیتر الکل طبی و ۶ هزار کیت تشخیص کرونا مورد نیاز بیمارستان‌های کشور توسط آستان قدس رضوی خبر داد.

۰۶ فروردین ۱۳۹۹

بررسی آسیب‌های تعطیلی سینما به سالن داران؛

کات کرونا به سانس‌های سینما

بیش از سه هفته از خاموش شدن چراغ سالن‌های سینما می‌گذرد و خبر بد این‌که ظاهرا با تداوم شیوع ویروس همه‌گیر کرونا، گمانه‌ها بر تعطیلی سینماها به چند ماه افزایش پیداکرده است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۸

استفاده از ظرفیت‌های هنر برای مقابله با ویروس کرونا در گفت‌وگو با هنرمندان؛

پیشگیری هنرمندانه

استفاده از ظرفیت‌های هنر در شرایطی که جامعه با مشکلات مختلف دست‌وپنجه نرم می‌کند نقش مهم و تأثیرگذاری به همراه داشته است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

۲۵ اسفند ۱۳۹۸

بررسی نقاط قوت و ضعف آموزش از رسانه ملی و فضای مجازی؛

پای درس مجازی

نزدیک به20 روز است که دانش آموزان ازکلاس و مدرسه جدا ماندند و در خوش بینانه ترینحالت این روند تا پایان نوروز نیز ادامه دارد تا بعد از پایان تعطیلات با احتمال کم شدن خطر بیماری، دانش آموزان بر سر کلاس‌ها حاضر شوند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۸

خشایار اعتمادی، اهداف اجرای برخی از خواننده‌های ایرانی در عربستان را تشریح کرد:

خوش‌رقصی لس‌آنجلسی‌ها برای آل سعود

رژیم آل سعود در طول دوران حیات کوتاه خود از هیچ جنایتی برای تسلط بر شبه‌جزیره عربستان کوتاهی نکرده و در این مسیر برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات جنایتکارانه‌اش از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کند تا افکار عمومی را از اقدامات پلید خود منحرف نماید.

۲۱ اسفند ۱۳۹۸

تبیین برنامه‌سازی هدفمند شبکه‌های ماهواره‌ای در گفت‌وگو با حسین شریعتمداری و غلامرضا آذری ؛

ماهیگیری از آب آلوده کرونا

همواره موضوع تهدیدات شبکه‌های ماهواره‌ای بر مخاطبان جامعه ایرانی از گذشته مطرح بوده است، چراکه رسانه‌های معاند با اتخاذ مواضع و اهداف موردنظر خود، سعی در ایجاد اتمسفری بر ضد نظام و سم‌پاشی‌های تبلیغاتی داشتند. این روزها نیز آن‌ها از شیوع ویروس بدقدم کرونا در کشور غافل نمانده‌اند و فرصت را غنیمت شمرده و اقدام به تولید برنامه‌های مختلفی در راستای جلب مخاطب کرده‌اند.

۲۰ اسفند ۱۳۹۸

گزارش «رسالت» از دردسرهای تازه فرهنگیان؛

رتبه بندی فرهنگیان نیامده، رفت

حق در کفه ترازوی فرهنگیان سنگینی می‌کند و به‌رسم همیشه، مسئولان دستگاه عریض و طویل تعلیم و تربیت از ظن خود و مطابق معادلات ذهنی‌شان کوشیده‌اند، ابتکار عمل به خرج داده و سنگ تمام بگذارند

۲۰ اسفند ۱۳۹۸

رئیس سابق اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان مطرح کرد:

عدم تعطیلی مطالعه کتاب در زمان بحران کرونا

رئیس سابق  اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان با تأکید بر عدم تعطیلی مطالعه کتاب و کتابخوانی در شرایط پیش‌آمده به دلیل گسترش ویروس کرونا گفت: « به خانواده‌ها پیشنهاد می‌دهم در این شرایط مطالعه کتاب فراموش نشود. با توجه به این‌که فرصتی در اختیاردارند به‌ویژه کودکان و نوجوانان را به کتابخوانی ترغیب و تشویق کنند.»

۱۹ اسفند ۱۳۹۸

گوشه‌ای از فضائل اخلاقی امام جواد (ع)

مظهر جود و بخشش

امام محمدتقی (ع) امام نهم شیعیان در دهم رجب سال 195 در مدینه به دنیا آمدند و در سن هشت‌سالگی و در میان 12 امام معصوم (ع) ازنظر سنی زودتر به مقام امامت نائل شدند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۸

«رسالت» از رفتار شنیع فرقه شیرازی‌ها در لیسیدن ضریح حرم های مطهر گزارش می دهد؛

مغزهای زنگ‌زده فرقه‌های انحرافی

خرافه‌پرستی و افراطی‌گری یکی از ویژگی‌های فرقه‌های انحرافی تشیع است، هرچند طرفداران این فرقه اعمال‌ غیر عرف خود را به دین اسلام نسبت می‌دهند اما باورهای سست و متزلزل آن‌ها حاکی از عدم درک و شناخت صحیح از دین اسلام و مذهب تشیع است.

۱۴ اسفند ۱۳۹۸